Avalehele
 

Fongitar šampoon

FONGITAR
Stiefel Laboratories Ltd.

Šampoon

Tõrvade segu, tsinkpüridioon
ATC-kood. D05AA82
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Meditsiiniline šampoon FONGITAR sisaldab tõrvade segu 1% (männitõrv, punase kadaka õli, kivisõetõrva lahus, kivisöetõrva ekstrakt, arahhiisiõli) ja tsinkpüridiooni 1%.

Näidustused.
Peanaha krooniline ekseem, psoriaas.
Annustamine.
Enne kasutamist loksutada pudelit. Juuksed teha eelnevalt märjaks ja masseerida FONGITAR juustele, peanahale ja piirnevatele aladele. Hoida FONGITARi peas 2…3 minutit ja loputada juuksed korralikult. FONGITARi kasutatakse 2…3 korda nädalas vähemalt 3 nädalat.
Ettevaatust! FONGITAR šampoon on mõeldud välispidiseks kasutamiseks. Vältida sattumist silma.
Rasedus ja imetamine. Ei ole piiranguid kasutamiseks.
Kõrvaltoimed.
Tõrvapreparaadid võivad põhjustada nahaärritust, löövet ja harva fotosensibilisatsiooni. Tsinkpüridioon või tekitada kontaktdermatiiti. Kui naha ärritus ei kao, tuleb ravi lõpetada.
Koostoimed. Ei ole teada.
Üleannustamine. Ei ole teada.
Farmakoloogilised omadused.
Tõrv pärsib hüperplastilise naha DNA sünteesi, inhibeerib mitoosi ja proteiinide sünteesi. See vähendab epidermise proliferatsiooni ja naha infiltratsiooni, mis tagab naha normaalse keratinisatsiooni. Tõrval on vasokonstriktiivsed, kihelusvastased ja antiseptilised omadused.
Tsinkpüridioonil on antibakteriaalsed ja fugitsiidsed omadused. Fungitsiidne toime eelkõige pityrosporum genus suhtes.
Abiained. Kookospähkeldietanoolamiin, karbomeer 940, naatriumhüdroksiid, trietanoolamiinlaurüülsulfaat, hüdroksüpropüülmetüültselluloos, glütserool, oktüülfenoksüpolüetoksüetanool, Imidurea, vesi.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Säilitada toatemperatuuril ; 2 aastat.
Pakend. Šampoon, 150 ml polüetüleenist pudelis.