Avalehele
 

Eucerini uued Sensitive Skin ensüümkaitse tooted

Eucerin tundliku naha sari

Eucerini uued Sensitive Skin ensüümkaitse tooted AKTIVEERIVAD naha loomulikku kaitsevõimet ning muudavad naha enda ensüümide tegevuse uuesti efektiivseks. Toodete mõju peitub peamiselt kolmes kõige olulisemas komponendis.

Eucerin Enzyme Protection

2004. aastal Hamburgis avaldatud uurimuste kohaselt suutsid Eucerini laboratooriumi teadlased tõestada, et Eucerin Sensitive Skin Ph5 nahapuhastus- ja -hooldustooted kaitsevad nahka ja isegi aktiveerivad naha talitluse seisukohalt tähtsat ensüümide kaitsesüsteemi. Samuti takistavad ensüümid nahka kuivamise ja ketendamise eest ning on tähtsad nahka kaitsva hüdrolipiidkihi säilitamisel.

Toodete mõju saladus peitub kolmes tähtsamas koostisosas, milleks on tsitraatpuhver (naatriumtsitraat, 0,1%, pH5), dekspantenool ja glütseriin. Tänu nimetatud koostisosadele aktiveeruvad naha enda ensüümid ja naha seisukord paraneb, ehk tekib pöördvõrdeline seos: naha vastupanuvõime SUURENEB - Naha tundlikkus VÄHENEB

Nahaensüümide talitlust mõjutavad naha pH-taseme muutused ja temperatuurikõikumised. Eucerini teadlased tõestasid, et naha seisukorda mõjutab märkimisväärselt naha puhastamise viis ja puhastusainete poolt põhjustatud naha pH-taseme muutused. Teatud pindaktiivsed ained, näiteks seepide ja dušigeelide puhastavad koostisosad, vähendavad ensüümide talitlust nahal.

Teadlased suutsid seda tõestada järgmise katse teel: vabatahtlikud katses osalenud isikud pesid nahka vee ja nn tavaliste pesuvahenditega. Kui Eucerini puhastusvahenditega pestud nahka võrreldi tavalise puhastusvahendiga pestud naha pinnaga, tõdeti, et Eucerini tootega puhastamisel vähenes naha enda ensüümide talitlus selgelt vähem kui tavalise puhastusvahendiga pesemisel.

Sellele ainulaadsele ensüümikaitsemehhanismile on taotletud patent ning 2004.a pälvis Eucerin laboratooriumi poolt välja arendatud ensüümtegevuse mõõtmise meetod ka rahvusvahelise tunnustuse Society of Cosmetic Scientists poolt, mis andis uurimustööle " The best paper of the Year 2004" auhinna - kui aasta parima uurimustöö eest kosmeetika valdkonnas.