Avalehele
 

TRAVOCORT

Pakendi infoleht

TRAVOCORT
Kreem

Laia toimespektriga seente vastane ravim glükokortikosteroidi lisandiga

Enne ravimi kasutamist lugege hoolikalt infolehte, lisainformatsiooni saamiseks pidage nõu arstiga.
Ravimit ei tohi anda teistele ka juhul, kui nende haigusnähud tunduvad olevat sarnased.

Koostis
1 g Travocort kreemi sisaldab 10 mg isokonasoolnitraati ja 1 mg (0,1%) diflukortoloonvaleraati kergelt eemaldataval madalmolekulaarsel rasvalusel (õli/vesi emulsioonis).

Abiained: poolvedel parafiin, valge vaseliin, polüsorbaat 60, sorbitaanstearaat, tsetüülstearüülalkohol, raskmetallide ioonide sidumiseks 0,1% edetiinhappe dinaatriumsoola.

Müügiloa hoidja:
Schering AG, Müllerstraße 178, D-13342 Berliin, Saksamaa

Tootja:
Schering SpA, Via E.Schering 21, 20090, Segrate (Milano), Itaalia

Omadused
Isokonasoolnitraati, mis avaldab ka väga laiaspektrilist mikroobidevastast toimet, kasutatakse naha pindmiste seennakkuste raviks. Travocort on efektiivne nahaseente, pärmseente, pärmilaadsete seente (kaasa arvatud mitmevärvilise kliiketendustõve ehk pityriasis versicolor’i tekitaja) ja hallitusseente, samuti ka pindmist nahapõletikku ehk erütrasmat põhjustava mikroorganismi (Microsporon minutissimum) ja gram-positiivsete bakterite suhtes.

Diflukortoloonvaleraat pärsib põletikureaktsiooni põletikuliste ja allergiliste nahaseisundite puhul ning leevendab subjektiivseid vaevusi, nagu sügelemine, põletustunne ja valu.

Näidustused
Tugevate põletikuliste või ekseemilaadsete nahanähtudega kulgevate pindmiste seeninfektsioonide ravi, nt. kätel, varbavahedes, kubeme- ja suguelundite piirkonnas.

Annused ja manustamine
Kui arst ei ole ette kirjutanud teisiti, tuleb Travocort’i kanda kahjustatud nahapiirkonnale kaks korda päevas. Varbavahedes asuva haiguskolde korral on soovitatav panna varvaste vahele Travocort ’iga määritud marlitükk.
Travocort-ravi tuleb lõpetada pärast põletikuliste või ekseemilaadsete nahanähtude taandumist, aga siiski hiljemalt kahe nädala möödudes ja jätkata ravikuuri või teha järelravi glükokortikosteroidi-vaba preparaadiga Travogen. See kehtib eriti kasutamisel kubeme- ja suguelundite piirkonnas.
Haigusnähtude püsimisel konsulteerige arstiga.

Kõrvaltoimed
Üldiselt on Travocort väga hästi talutav; harvadel juhtudel võib esineda nahaärrituse tunnuseid ja allergilisi nahareaktsioone.
Kui Travocort ’i kantakse suurtele nahapiirkondadele (10% ja rohkem kehapinnast) ja/või rakendatakse ravi pikemat aega (üle 4 nädala), võivad esineda järgmised reaktsioonid: paiksed kaasnähud, nagu nahajutid vistrikulise lööbega nahamuutused, suuümbruse nahapõletik, tugevnenud karvakasv kehal (hüpertrihhoos) ja imendumisest tingituna glükokortikosteroidide süsteemsed toimed.
Ei saa välistada kõrvaltoimeid vastsündinuil, kelle emad said raseduse või imetamise ajal ulatuslikku või kauakestvat ravi (näiteks langenud adrenokortikaalne funktsioon, kui ravimit manustati raseduse viimastel nädalatel).
Ülalpool nimetamata kõrvaltoimete ilmnemisel informeerige arsti.

Vastunäidustused ja ohud
Tuberkuloosne või süüfiliitiline protsess ravitavas piirkonnas; viirushaigused (nt. rõuged, tuulerõuged, vöötohatis).
Üldreeglina ei tohiks glükokortikosteroide sisaldavaid paikseid ravimeid kasutada raseduse esimesel trimestril. Eriti tuleb vältida nende kandmist suurtele kehapiirkondadele või pikema aja vältel.
Informeerige arsti enne ravimi tarvitamist, kui Teil on mõni eelnimetatud haigusseisunditest.
Kui te olete rase, planeerite rasestuda või imetate last rinnaga, informeerige sellest arsti.

Erimärkused
Gram-negatiivsete mikroorganismide poolt põhjustatud bakteriaalsete seganakkuste korral võib vajalikuks osutuda täiendav, spetsiifiline ravi.
Kui Travocort ’i kasutatakse näol, tuleb vältida selle sattumist silma.
Kui esineb roos ehk erüsiipel või suuümbruse nahapõletik (perioraalne dermatiit), ei tohi Travocort’i näonahale manustada.

Pakend
Kreem 15 g tuubis.

Säilitamine ja kõlblikkusaeg
Toatemperatuuril kuni 25°C. Säilita ravimeid hoolikalt, lastele kättesaamatus kohas.
Ravimi kõlblikkusaeg on märgitud pakendile. Pärast kõlblikkusaja lõppu mitte kasutada.

Pakendi infoleht kooskõlastatud augustis 2000.