Avalehele
 

SKINOREN

Pakendi infoleht

Teie ravimi nimetus on:

SKINOREN

Lugupeetud patsient

Enne ravimi kasutamist lugege hoolikalt infolehte, lisainformatsiooni saamiseks pidage nõu arstiga.
Ravimit ei tohi anda teistele ka juhul, kui nende haigusnähud tunduvad olevat sarnased.

Mida Skinoren sisaldab?
1 g Skinoren’i kreemi sisaldab 0,2 g (20%) mikroniseeritud aselaiinhapet.

Abiained: Arlatoon 983 S (polüoksüetüleen rasvhappe ester), Cutina CBS (mono-diglütserideeni, rasvalkoholi, triglütseriidide ja vahaestrite segu), tsetearüüloktanoaat, propüleenglükool, glütserool 85%, bensoehape, destilleeritud vesi.

Mis on Skinoren?
Skinoren on akne ehk vistrikulise lööbe ja melasmide ehk pigmendilaikude vastane kreem, mida määritakse kahjustatud nahale.

Millised Skinoren’i ravimvormid on saadaval?
Kreem 30 g tuubis.

Kuidas Skinoren toimib?
Skinoren pärsib akne arenemisega seotud propioonibakterite (Propionibacterium acnes) kasvu. Samuti mõjutab Skinoren marrasknaha rakkude sarvestumist ja on seega suuteline avaldama soodsat ravitoimet akne puhul esinevatele komedoonidele (mustadele ja valgetele rasuvinnidele).

Aselaiinhape takistab pigmendilaike tekitavate ebanormaalsete melanotsüütide kasvu ja eluvõimet.

Milleks kasutada Skinoren’i?
Skinoren’i kasutatakse akne põletikuliste ja mittepõletikuliste vormide raviks. Samuti melasmide raviks.

Millal ei peaks kasutama Skinoren’i?
Te ei peaks kasutama Skinoren’i juhul, kui teil esineb ülitundlikkus mõne Skinoren’is sisalduva komponendi, iseäranis propüleenglükooli suhtes.

Mida tuleb teada enne, kui hakkate kasutama Skinoren’i.
Skinoren’i määritakse ainult kahjustatud nahapiirkondadele.

Hoolitsege, et Skinoren ei satuks silma. Kui see juhtub, tuleb silmi koheselt loputada rohke veega.

Marrasknaha ja segatüüpi marrasknaha-pärisnaha pigmendilaik reageerib hästi ravile Skinoren’iga. Pärisnaha pigmendilaik Skinoren-ravile ei allu. Nende pigmendilaikude tüüpide eristamiseks kasutab teie arst Wood’i lampi.

Kuidas Skinoren’i kasutada?
Skinoren’i kasutamise kohta kehtivad järgmised soovitused, kui teie raviarst ei ole määranud teisiti. Palume neid juhiseid järgida, et Skinoren’i toime oleks täielik!

Kuidas ja millal kasutada Skinoren’i?

Enne Skinoren’i nahale kandmist tuleb nahk põhjalikult puhastada puhta vee või võimalusel õrnatoimelise nahapuhastusvahendiga. Nahk tuleb hoolikalt kuivatada enne Skinoren’i peale määrimist.

Skinoren’i tuleb kahjustatud nahale kanda 2 korda päevas (hommikul ja õhtul), õrnalt naha sisse hõõrudes. Skinoren’i kasutamisel ei tohiks olla liiga kokkuhoidlik, samas tuleks vältida üleliigse kreemikoguse kasutamist (ca 2,5 cm kreemi on piisav kogus kogu näopiirkonna katmiseks).

Tugeva nahaärrituse esinemisel ( vt. “Kõrvaltoimed” ) tuleks Skinoren’i kasutamise sagedust vähendada ühele korrale päevas, kuni ärritus taandub või ravi ajutiselt katkestada.

Kui kaua Skinoren’i kasutatakse?

Skinoren’i kasutamise kestus võib individuaalselt erineda ja see sõltub ka akne raskusastmest. Parimate tulemuste saavutamiseks peab Skinoren’i kasutama regulaarselt kogu raviperioodi vältel.

Ilmne paranemine toimub akne puhul üldiselt pärast 4 nädala pikkust ravikuuri. Parimate tulemuste saavutamiseks peaks Skinoren’i siiski kasutama mitu kuud.

Melasmi puhul on minimaalne ravikuuri pikkus 3 kuud ning parimate tulemuste saavutamiseks tuleks jätkata Skinoren'i regulaarset kasutamist. Vajalik on laia spektriga päikesekaitsevahendite (UV B & UV A) kasutamine, et ära hoida protsessi päikese poolt põhjustatud ägenemist ning/või paranenud piirkondade repigmentatsiooni.

Haigusnähtude püsimisel konsulteerige arstiga.

Kas Skinoren põhjustab soovimatuid kõrvaltoimeid?
Mõnedel juhtudel võib ravi alguses esineda paikne nahaärritus (peamiselt sügelus - või põletustunne, harva punetus ja ketendus). Ärritusnähud on enamasti kerged ja tavaliselt vähenevad ravi käigus.

Kui mainitud nahaärritus püsib, tuleb ravi peatada seniks, kuni ärritus taandub ning enne ravi taasalustamist peaksite te konsulteerima oma arsti või apteekriga.

Kuidas Skinoren’i säilitada?
Toatemperatuuril kuni 25ºC. Säilita ravimeid hoolikalt, lastele kättesaamatus kohas.
Ravimi kõlblikkusaeg on märgitud pakendile. Pärast kõlblikkusaja lõppu mitte kasutada.

Müügiloa hoidja:
Schering AG, Müllerstraße 178, D-13342 Berliin, Saksamaa

Tootja:
Schering SpA, Via E.Schering 21, 20090, Segrate (Milano), Itaalia

Pakendi infoleht kooskõlastatud augustis 2000.