Avalehele
 

DIPROSALIC

INFOLEHT

DIPROSALIC
Salv, lahus

Toimeained.
Salvi 1 gramm sisaldab 0,5 mg beetametasooni ja 30 mg salitsüülhapet. Lahuse 1 gramm sisaldab 0,5 mg beetametasooni ja 20 mg salitsüülhapet.
Abiained. Salv: mineraalõli, valge petrolaat.
Lahus: kahealuseline naatriumedetaat, metüülhüdroksüpropüültselluloos, naatriumhüdroksiid, isopropüülalkohol, destilleeritud vesi.

Ravimvorm.
Salv ja lahus nahal kasutamiseks. Lahust võib kasutada ka peanahal.

Omadused.
Diprosalic salv ja lahus sisaldavad tugevatoimelist kortikosteroidi beetametasooni (kortisooni-tüüpi hormoon), mis on põletikuvastase toimega; ja salitsüülhapet, mis aitab eemaldada kuiva ja sarvestunud nahka.

Müügiloa hoidja:
Schering-Plough Europe, Rue de Stalle 73, 1180 Brussels, Belgia.

Tootja:
Salv: Schering-Plough Labo N.V., Industriepark 30, 2220 Heist-op-den-Berg, Belgia.
Lahus: Schering-Plough, 2, rue Louis Pasteur, 14200 Herouville-Saint-Clair, Prantsusmaa / Schering-Plough Labo N.V., Industriepark 30, 2220 Heist-op-den-Berg, Belgia.

Näidustused.
Diprosalic salvi ja lahust kasutatakse psoriaasi, seborroilise dermatiidi, ekseemi ja teiste kortikosteroididele reageerivate põletikuliste (pea)nahahaiguste korral põletiku, kuivuse, sügeluse ja ebamugavustunde leevendamiseks.

Vastunäidustused.
Ärge kasutage Diprosalic salvi ja lahust juhul, kui teil on kunagi tekkinud allergiline reaktsioon (hääle kähisemine, nahalööve, kublad) selle ravimi või teiste glükokortikosteroidide suhtes.

Sarnaselt teistele paiksetele glükokortikosteroididele on Diprosalic vastunäidustatud järgmiste seisundite korral: rosacea (roosvistrik), suuümbruse nahapõletik, naha bakteriaalne-, viirus- (tuulerõuged, herpes) või seeninfektsioon, vaktsineerimisjärgne reaktsioon, tuberkuloos ja süüfilis.

Informeerige arsti enne ravimi kasutamist kui teil on esinenud sarnaseid probleeme.

Ettevaatust!
Ärge kasutage ravimit teiste haiguste ravis. Arst on selle ravimi määranud ainult teie praeguse nahahaiguse raviks.

Erihoiatused.
Enne Diprosalic salvi ja lahuse kasutamist informeerige oma arsti kui:
- te olete rase või toidate rinnaga last;
- te põete teisi haigusi, eriti kui tegemist on infektsiooniga või kui olete diabeetik.

Diprosalic salvi ja lahust ei tohi manustada lahtistele haavadele või kahjustatud nahale. See ravim on mõeldud ainult nahale ja peanahale. Vältige ravimi sattumist silma ja limaskestadele (näiteks suhu või ninna) ja mähkmepiirkonda.

Diprosalic salvi ja lahust ei tohi manustada suurtele nahapindadele, kuna võib suureneda imendunud ravimi hulk. Ärge kasutage ravimit sagedamini või pikemaajaliselt kui arst on teile määranud.

Konsulteerige arstiga, kui teie peanaha- või nahahaigus süveneb või kui teile tundub, et on lisandunud infektsioon või nahk on ülemääraselt kuiv.

Koostoimed teiste ravimite ja ainetega.
Informeerige arsti kõigist teistest kasutatavatest ravimitest (käsimüügi ja retseptiravimitest).

Ravimi õige kasutamine.
Määrige haigele piirkonnale õhuke kiht Diprosalic salvi või tilgutage mõned tilgad Diprosalic lahust ja hõõruge õrnalt nahale või peanahale. Soovitatavalt 2 korda ööpäevas (hommikul ja õhtul) või vastavalt arsti ettekirjutusele. Ärge katke ravitavat nahapinda sidemega, välja arvatud juhul kui see on arsti poolt määratud. Pärast ravimi kasutamist peske käsi.

Üleannustamine.
Diprosalic salvi ja lahust tuleb kasutada ainult soovitatud annustes. Konsulteerige arstiga, kui olete ravimit kasutanud suuremates kogustes või pikemaajaliselt kui arsti poolt määratud. Ravimi juhusliku allaneelamise korral pöörduge kohe arsti poole.

Kui te unustasite ravimi manustamata.
Kui te unustasite Diprosalic salvi või lahust õigel ajal kasutada, siis tehke seda nii ruttu kui võimalik ning seejärel jätkake tavalist annustamisskeemi.

Ravi lõpetamine.
Diprosalic salvi ja lahuse kasutamise lõpetamise otsustab arst.

Kõrvaltoimed.
Lisaks soovitud toimele võib ravim põhjustada kõrvaltoimeid. Kuigi kõik järgnevalt nimetatud kõrvaltoimed ei pruugi teil tekkida, võib nende ilmnemise puhul osutuda vajalikuks arstiabi. Konsulteerige arstiga kui teil tekivad järgmised kõrvaltoimed, mis on püsivad ja häirivad: põletustunne, sügelus, ärritus, infektsioon, kuiv või lõhenenud nahk, näonaha ärritus või punetus, suurenenud karvakasv, vistrikuline nahalööve (akne), nahavärvi muutused, naha õhenemine ja kergesti tekkivad nahavigastused, venitusjäljed nahal, valu ja põletik.

Kui teil tekib ravimi kasutamisel mõni kõrvaltoime, mida ei ole eelnevalt nimetatud, tuleb konsulteerida arstiga.

Lapsed ja noorukid, kes kasutavad seda ravimit, peavad olema arsti järelvalve all, sest see ravim imendub läbi naha ning võib mõjutada kasvu või põhjustada teisi kõrvaltoimeid.

Kõlblikkusaeg.
Mitte kasutada pärast pakendil märgitud kõlblikkusaja lõppu.

Säilitamine.
Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas. Hoida temperatuuril kuni 30 ºC.

Lisainfo.
Lisaküsimuste tekkimisel selle ravimi kohta pöörduge palun müügiloa hoidja kohaliku esindaja poole.

Schering-Plough Oy Eesti Filiaal
Järvevana tee 9, 11314 Tallinn
Tel: + 372 654 96 86

Infoleht kooskõlastatud: september 2004.