Avalehele
 
Maxim antiperspirant

Maxim antiperspirant

Maxim on tugevatoimeline patenteeritud higipulk, mis sisaldab sisaldab 15% alumiiniumkloriidi. Toode on tehtud vee baasil, on lõhnatu ja värvitu.

Näidustused

mõõdukas kuni tugev higistamine
olukorrad, kui higistamine on intensiivistunud (kitsad, sünteetilised riided, emotsionaalne pinge jt)

Kuidas Maxim toimib?
Puhverdatud alumiiniumkloriidi lahuse toimel tõmbuvad higinäärmete juhad ajutiselt kokku ja takistavad higistamist. Maxim`i kasutamise lõpetamisel taastub higinäärmete juhade normaalne suurus ja higistamine tekib uuesti.

Kuidas Maxim`i kasutada?

Maxim`i kantakse higistavatele piirkondadele ööseks, mil higinäärmed on puhkeolekus. Soovi korral võite kasutada ka hommikul.
Maxim`i võib panna kaenla alla, jalgadele, kätele ning ka näole
Kandke higipulka vaid kuivale ja tervele nahale ning mitte vahetult peale raseerimist. Soovitav on vältida karvade raseerimist 24 tunni jooksul enne ja peale Maxim`i kasutamist. Mitte kanda higipulka ärritunud ja katkisele nahale!
Kandke Maxim`i peale õhukese kihina, mis on piisav toime saavutamiseks
Laske Maxim`il kuivada 5-10 min enne riietumist; niiskes olekus võib toode määrida riideid
Hommikul võite käia dušši all (Maximi mõju ei kao) ja kasutada soovi korral deodoranti
Paljud inimesed vajavad Maxim`i vaid 1-2 korda nädalas
1 pudelist jätkub keskmiselt 6-9 kuuks, mõnikord ka aastaks

Efektiivsus
Maxim on väga efektiivne kaenla all (~ 98%), vähem jalgadel ja kätel. Mõju erinevus on tingitud higinäärmete tüüpide ja aine imendumise erinevustest.

Ohutus
Alumiiniumkloriid on ohutu kemikaal (vastab FDA ohutusnõuetele CFR 369.20 järgi)

Võimalikud kõrvaltoimed
Mõned inimesed võivad kogeda vähest sügelus –või kipitustunnet. Kui sügelus või ärritus peaks muutuma tugevaks, tuleb lõpetada higipulga kasutamine ja oodata, kuni reaktsioonid taanduvad. Sügelust ja ärritust aitavad vähendada paikselt hüdrokortisoon ja pantenool ning kaenla-aluste veega loputamine hommikul. Seejärel võib proovida ravi jätkata, kuid oluline on teha seda juhistele vastavalt (vt.eespool). Vajadusel võib vähendada Maxim`i kasutamise sagedust. Õnneks on sügelusel ja vähesel nahaärritusel aja jooksul tendents taanduda või väheneda. Väljendunud nahalööbe tekimisel tuleb Maxim`i kasutamine lõpetada.

Mõnedel inimestel võib tekida vähene kompensatoorne higistamine teistes kehapiirkondades, kuid see on harva tõsine probleem.

Tootja: Corad Healthcare, Inc.

Vt. ka www.maxim.ee

Sagedased küsimused seoses antiperspirantidega

Kas higistamise peatamine ei häiri keha normaalset jahutamisfunktsiooni?
Kuna kaenla-aluste pindala on üle 300 korra väiksem kogu keha pindalast, ei mõjusta ajutine higistamise peatamine nii väiksel alal kogu keha soojaregulatsiooni.

Kas alumiinium antiperspirantides on ohutu?
Kuna arvatakse, et alumiiniumi kuhjumine organismis võib tõsta Alzheimer`i haigusesse haigestumise riski, on tekinud hirmud antiperspirantide ees. Uuringud näitavad siiski, et alumiinium, mis imendub antiperspirantidest, moodustab vaid tühise osa iga päev toidu ja joogiveega saadavast alumiiniumi hulgast.

Kas esineb seos antiperspirantide ja rinnavähi vahel?
Rahva seas on esinenud hirmu ja kuulujutte, et antiperspirandid võiksid olla üheks rinnavähi põhjustajaks, kuna kaenla-alusest piirkonnas on takistatud mürkide välja higistamine. Ameerika Vähiliit (www.cancer.org) lükkab selle väite ümber, mainides, et higi erituse pärssimine ei põhjusta toksiinide peetust. Kuigi lümfisõlmed osalevad toksiinidest vabastamises, ei aita higistamine neid eemaldada. Enamus vähki tekitavaid mürke töödeldakse neerudes ja maksas. Meditsiinilistes andmebaasides ei ole leitud ühtegi uuringut, mis viitaksid antiperspirantideledele kui võimalikule rinnavähi põhjusele.

Vaata lisaks

Liighigistamine – (International Hyperhidrosis Society)
Liighigistamine (Derma.ee)

Vaata kõiki tooteid